Нова стъпка по стъпка карта за мекотели



С течение на времето раците от декаподи са се развили в много различни форми. Коремът на животните може да бъде толкова дълъг, колкото този на скаридите, омарите и лангустите, или толкова къс, колкото този на раците.

Повечето двучерупчести имат чифт големи хриле, разположени в мантийната си кухина. Тези хриле позволяват на двучерупчестите животни да извличат кислород от водата (за да дишат) и да улавят храната; вода, богата на кислород и микроорганизми, се вкарва в кухината на мантията и се измива през хрилете.

Други заболявания Как да предотвратим подагра и бъдещи пристъпи

Овие мали животни кои живеат во океаните се претежно слепи и или срамнети со земја или цилиндрични.

Тези градежи са свидетелство за някои от най-дълговечните постижения и най-вълнуващи загадки.

продължителността на живота след половото съзряване е правопропорционална на възрастта на настъпването му;

По-малките ракообразни се изтеглят с тралове, чийто размер на отворите на мрежата е строго определен. Това предотвратява хващането на малки екземпляри. Често ракообразните се обработват още на борда на риболовните кораби и след това се замразяват или преработват в консерви.

Те могат също да препоръчат други мерки, за да се гарантира, че вирусът няма да се предава по-нататък.

Кулинарен лексикон Пътеводител в света на гастрономията

Да се върнем на Лембе. Утрото е слънчево. Плуваш над плитък риф. Водачът ти прави знак с ръка, който значи, че е видял октопод. Къде? Оглеждаш се.

Имат два или четири бъбрека. Част от отделянето се извършва и в хрилете.

Страници за излезли от системата редактори научете повече Приноси

Облик Създаване на сметка Влизане Лични инструменти Създаване на сметка

От всички безгръбначни октоподите приличат най-много на нас. Отчасти е заради начина, по който отвръщат на погледа ти, сякаш те преценяват. (Това ги отличава и от много гръбначни: мекотели повечето риби не изглеждат така, сякаш се вглеждат в теб.) Отчасти е заради сръчността им. Осемте им пипала са осеяни със стотици смукала, което им позволява да боравят с предмети, независимо дали отварят мидени черупки, разглобяват филтърната система на аквариум или развиват капачки от буркани. Това ги отличава от бозайници като делфините, които, въпреки цялата си интелигентност, са ограничени от анатомията си и не могат с лекота да развинтят нищо. Същевременно октоподите са също толкова извънземни, колкото и всеки друг пришълец, който можете да си представите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *